Tekscan I-scan ohjelmistoversion päivitys: versio nro. 9
Tekscan I-scan ohjelmistoversion päivitys: versio nro. 9
Tekscan I-scan uusin ohjelmistoversio on edeltäjäänsä huomattavasti käyttäjäystävällisempi. Asennuksen konfigurointi ja mittaustiedostojen analysointi onnistuu nopeammin uuden ohjelmaversion ansiosta. Uusi ohjelmaversio omaa käyttäjäystävällisen käyttöliittymän, joka antaa paremman kokonaiskuvan järjestelmästäsi ja antaa sinulle mahdollisuuden saada toivomasi mittaustulokset aikasempaa nopeammin.
Päivitetyn ohjelmistoversion etuja:
- Viimeistelty graafinen kokemus.
- Järjestelmän yksinkertaisempi konfigurointi nopeuttaa ja yksinkertaistaa mittaustiedostojen keräämistä.
- Nopeampi pääsy tallennettuihin mittaustiedostoihin.
- Yksinkertaisempi tapa käsitellä saatuja mittaustidostoja sekä mahdollisuus verrata saatuja mittaustiedostoja.
- Nopea pääsy kuvaajiin ja anturialueiden suurentaminen.
- Mahdollista ladata uusia ohjelmia internetin kautta.
Ruotsalainen CA Mätsystem toimii korkealaatuisten, yhdysvaltalaisvalmisteisten Tekscan -järjestelmien sekä -antureiden edustajana myös Suomessa.
Ole hyvä ja ota yhteyttä meihin saadaksesi lisätietoa.
Tekscan tuotevastaava:
Tobias Widman
+46 8 50 52 68 02
tw@camatsystem.com
(ruotsi, englanti)
Valmistaja:

Yhteyshenkilöt
-
Heidi von Bahr
Chauvin-Arnoux edustus Suomessa
+358 94 245 3490
hvb@camatsystem.com
Tekscan I-scan ohjelmistoversion päivitys: versio nro. 9 | ||
---|---|---|
![]() |
||
Tuotekoodi | ||
Järjestelmän tyyppi | Paineen mittausjärjestelmä (tuotekehitys ja testaus) / Paineen mittausjärjestelmä (ihmiset ja eläimet) |
Saatat pitää myös…
-
Tekscan I-Scan paineenmittausjärjestelmä
Mittaukset suoritetaan sijoittamalla 0,1 mm:n paksuisia antureita alustan sekä painavan kohteen väliin.LUE LISÄÄ -
Tekscan NPAT edistynyt nippipainejärjestelmä linearisointiin
Tarkastele telojen välistä paineen jakautumista tallentamalla nippipaineprofiilidataa reaaliajassa.LUE LISÄÄ
Ajankohtaista
-
CA Mätsystem osallistuu marraskuussa Teknologiamessuille!2025-03-04
CA Mätsystem osallistuu Helsingin messukeskuksessa järjestettäville Teknologiamessuille 4-6.11.2025. Tervetuloa osastollemme 6c21 tutustumaan erilaisiin sähköturvallisuustestereihin, materiaalitestauksessa käytettäviin testijalustoihin, pintapaineen mittaukseen sekä sähkön laadun ja kulutuksen seurantaan keskittyviin laitteisiin! Edustamme mm. korkealaatuisia Tekscan, Alluris, Fujifilm, ETL sekä Chauvin Arnoux -mittalaitteita, jotka soveltuvat paine-, veto- ja vääntövoiman sekä sähköteknisiin mittauksiin. Tarjoamme myös laadukkaita ja monipuolisia kalibrointipalveluja. Nähdään osastolla 6c21!
-
Teknologia 23 -messut 7-9.11.20232022-10-20
Chauvin Arnoux Group osallistuu Helsingin messukeskuksessa järjestettäville Teknologia 23 -messuille 7-9.2023. Edustamme mm. korkealaatuisia Tekscan, Alluris, Fujifilm, ETL sekä Chauvin Arnoux -mittalaitteita, jotka soveltuvat paine-, veto- ja vääntövoiman sekä sähköteknisiin mittauksiin. Tarjoamme myös laadukkaita ja monipuolisia kalibrointipalveluja.